Нова електронна система оплати доріг у Польщі

1 липня 2021р. (відповідно до Закону від 6 травня 2020 року про внесення змін до Закону про громадські дороги), існуючу систему оплати доріг viaTOLL для вантажних автомобілів на ділянках платних доріг у Польщі має замінити абсолютно нова система на основі супутникової технології GNSS .

Офіційна назва системи: Електронна система оплати доріг KAS (SPOE KAS), спрощено: e-TOLL.

Тому з 1 липня 2021р. система viaTOLL та пов’язані з нею бортові пристрої viaBOX перестануть функціонувати, а оплата доріг буде можлива лише за новою системою.

Ця зміна стосуватиметься і Вас!

Як клієнти UTA, Ви можете розраховувати на нашу постійну підтримку в період переходу від старої системи до нової. Ми знаходимось у постійному контакті з оператором нової системи, щоб розробити для Вас найкраще рішення.

Запуск нової системи

В даний час запуск нової системи планується на 1 червня 2021 року.

Згідно з останньою інформацією оператора, веб-сайт KAS повинен бути запущений у першій половині травня 2021 року, а реєстрація користувачів розпочнеться у другій половині травня цього року. Передбачається перехідна фаза, яка триватиме до 30 червня 2021 року, під час якої системи viaTOLL та e-TOLL працюватимуть паралельно.

До 30 червня 2021 року оплата доріг реєструватиметься вашими пристроями viaBOX та сплачуватиметься у рахунках-фактурах UTA, як і раніше.

Нова система e-TOLL передбачає, що з 1 липня 2021 року, для оплати за транспортні засоби загальною вагою      > 3,5 т, всі користувачі повинні будуть зареєструватися в системі e-TOLL, незалежно від того, чи були вони зареєстровані в viaTOLL чи ні.

Реєстрація в новій системі

Реєстрація в системі e-TOLL буде простою – все, що вам потрібно зробити, це створити обліковий запис клієнта:

 • на веб-сайті e-TOLL
 • особисто в пунктах обслуговування клієнтів,
 • через емітента паливних карток.

Оплата дорожнього збору в новій системі

Способи сплати дорожнього збору за допомогою інструментів технології GNSS:

 • мобільний додаток (безкоштовне завантаження з Google Play або AppStore),
 • телематична система автомобіля (сумісна з системою e-TOLL),
 • бортовий пристрій OBU (схвалений для роботи в системі e-TOLL).

І система Telematics, і бортовий пристрій OBU повинні пройти сертифікацію KAS і мати можливість працювати з новою системою.

Режими оплати:

 • prepay (передоплата)
 • postpay (післяплата) вимагає забезпечення, якщо користувач сплачує дорожні збори безпосередньо у оператора

Незалежно від обраного способу оплати, реєстрація та оплата дорожніх зборів в новій системі e-TOLL буде можлива через UTA:

Реєстрація та оплата в новій системі через UTA – Ваші переваги:

 • зручна безготівкова оплата дорожніх зборів,
 • економія часу та грошей (без зайвих формальностей та забезпечення),
 • збірна реєстрація всіх транспортних засобів (без необхідності вводити кожен транспортний засіб в систему e-TOLL вручну),
 • всі операції в одному рахунку.

Подробиці найближчим часом

Як надійний партнер у галузі оплат дорожніх зборів, ми завжди у Вашому розпорядженні, і незабаром ми зможемо представити Вам наше рішення щодо оплати доріг у Польщі.

Транспортні засоби до 3,5 тонн

Вищезгадані процедури нової системи не поширюються на транспортні засоби з загальною масою до 3,5 т (без причепів, що впливають на загальну масу автопоїзда) на ділянках А2 Konin-Stryków та А4 Bielany Wrocławskie-Sosnica.

Пристрої ViaAUTO працюватимуть до 30/06/2021. Після зміни системи з 1 липня 2021 року плата за проїзд цих транспортних засобів на вищевказаних відрізках все й надалі можна буде оплачувати карткою UTA на брамках.

Важливі зміни для цих транспортних засобів очікуються наприкінці 2021 року.

Приватні автостради

Зміни у способі сплати дорожніх зборів стосуються лише державних ділянок автомагістралей та не стосуються польських приватних автострад.

В разі виникнення питань будь ласка, зв’яжіться з нами: kievua@uta.ua