В Республіці Білорусь впроваджено електронну систему оплати доріг “BelToll”. Оплата здійснюється за допомогою пристрою, який діє на підставі мікрохвильової технології. За допомогою карти UTA Full Service неможливо оплачувати дороги Білорусі.

UTA – це перша і єдина компанія, яка поміж схожих операторів дає можливість оплачувати дороги Білорусі за допомогою пристрою у режимі післяоплати.

Післяоплата є зручним рішенням, якщо ви регулярно їздите до Республіки Білорусь. Ви можете замовити пристрій за посередництвом UTA та отримати його в будь-якому пункті дистрибуції в Республіці Білорусь.  

За кожен пристрій сплачується залогова вартість у розмірі 50 Євро. Залогова вартість повертається у випадку здачі непошкодженого пристрою.

Звільнені від оплати доріг Білорусі наступні категорії автомобілів:

  • Автомобілі до 3,5 т, що зареєстровані в країнах митного союзу (Білорусь, Росія, Казахстан)
  • Мотоцикли, зареєстровані в Республіці Білорусь
  • Колесні трактори і самохідні машини
  • Транспортні засоби оперативного призначення
  • Транспортні засоби, що здійснюють міські перевезення
  • Транспортні засоби, що використовуються з метою ліквідації надзвичайних ситуацій або перевезень вантажів гуманітарної допомоги населенню Білорусь та інших країн

Система BelToll діє на 1,189 км доріг. Другий етап розширення системи передбачає з’єднати дорогу M4 (Мінськ-Могильов) і M5 (Мінськ – Гомель).

Тариф за проїзд залежить від кількості осей, загальної маси та відстані. Ставка за кілометр визначається згідно відповідної категорії автомобіля. Детальні тарифи тут.